DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA


Wydatki zrealizowane w ramach kultury I DZIEDZICTWA NARODOWEGO w 2020 r.

3 282 725

-19,83%

do roku 2019


WARTOŚĆ DOTACJI PODMIOTOWEJ PRZEKAZANEJ Regionalnemu Ośrodkowi KULTURY "mazury garbate" w 2020 r.

1 944 500

+17,32%

do roku 2019Największa impreza miejska w 2020 roku

Active Festival Olecko 2020

13.08-16.08.2020 r.W dniach 13-16 sierpnia 2020 r. odbył się ACTIVE FESTIVAL OLECKO. Jest to impreza interdyscyplinarna skierowana do wielu grup odbiorców w regionie: zarówno melomanów, osób preferujących aktywny sposób spędzania czasu, rodzin z dziećmi, jak i osób zainteresowanych nurtem slow. Festiwalowe wydarzenia umiejscowione były w przestrzeni nad Jeziorem Oleckim Wielkim – od Amfiteatru "Podzamcze" przez kompleks sportowy MOSiR Olecko do tzw. „dzikiej plaży". Wybrane wydarzenia realizowane były także na terenie miasta. Eksponowaliśmy walory Wiewiórczej Ścieżki, Plaży gminnej „Szyjka" i całego miasta. Duży nacisk kładliśmy na integrację mieszkańców oraz gości z całej Polski oraz promocję walorów turystycznych miasta, idei świadomego, uważnego życia.

Podczas festiwalu działało pięć stref tematycznych: artystyczna, relaksu, warsztatów, aktywności i rodziny. W każdej z nich czekały liczne atrakcje.

Festiwalowa Strefa Aktywności tętniła życiem przez cały czas trwania festiwalu. W jej ramach odbywały się wszelkie aktywności ruchowe m.in.: regaty żeglarskie, dogtrekking, przejażdżki konne, tenis, piłka ręczna plażowa. W tym roku także odbyło się szereg wydarzeń sportowych i zajęć ruchowych.

Festiwalowa Strefa Relaksu to przeciwwaga dla Strefy Aktywności. W niej można było odpocząć przy dźwiękach spokojnej muzyki, zanurzyć się w wygodnym leżaku z książką, lub wziąć udział w zajęciach jogi i relaksacji przy dźwiękach gongów tybetańskich.

W Festiwalowej Strefie Warsztatów można było się czegoś nauczyć, coś poznać, "dotknąć" czegoś do tej pory niekoniecznie znanego, a intrygującego. W strefie odbyły się m.in.: warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców z elementami sensoryki, warsztaty dla seniorów.

Dużo wyzwań i przyjemności czekało gości festiwalu w Festiwalowej Strefie Rodziny. Animacje, spektakl, wspólne śniadanie na trawie z planowanym wyjątkowym serwisem śniadaniowego przysmaku, pokazy psich umiejętności, zajęcia i wyzwania sportowe oraz wiele innych. Każda rodzinna drużyna znalazła coś dla siebie.

Z kolei w Festiwalowej Strefie Artystycznej mogliśmy podziwiać uznanych muzyków polskiej sceny. Podczas pierwszej edycji wystąpili: The Dumplings, Wojtek Mazolewski Quintet, Zepelinians, Mery Spolsky czy Sorry Boys. W 2020 roku na scenie w przepięknie i urokliwie położonym Amfiteatrze Podzamcze zagrali: FISZ EMADE TWORZYWO, MAREK DYJAK, SARSA i EABS.

Active Festival Olecko 2020 to cztery dni (13-16 sierpnia 2020 r.) tętniące życiem, to cztery dni pełne energii, pasji i działania, to cztery dni integracji i wspólnoty.


Active Festival Olecko - regaty
Active Festival Olecko - psy
Active Festival Olecko - motocykle
Active Festival Olecko - tort
Active Festival Olecko - widownia
Active Festival Olecko - koncert


inne wydarzenia kulturalne w 2020 r.Zobaczcie to jeszcze raz! • Koncert Orkiestry WOW w ramach obchodów 460-lecia Olecka

 • Potańcówka Seniora

 • Noc Kupały

 • Warsztaty młodzieżowe w ramach projektu pn. Wspólny rozwój turystyki festiwalowej Olecka i Gusiewa"

 • Reggae pod gwiazdami

 • Przystanek Olecko

 • Narodowe czytanie

 • Active Festival Olecko

 • VI Oleckie Święto Miodu i Mleka

 • Mazurskie Mistrzostwa DJ-ów

 • Święto Plonów

 • Wróbelek literacki

 • Koncert 10 tenorów

Zdjęcie przedstawia artystów zespołu Shamrock podczas wydarzenia "Noc Kupały"
Zdjęcie przedstawia uczestników "Wielkiej Bitwy Balonowej"
Zdjęcie przedstawia dzieci podczas ferii zimowych w trakcie zajęć plastycznych
Zdjęcie przedstawia występ artystów podczas koncertu orkiestry WOW
Zdjęcie przedstawia uczestników projektu "Czar Północy"
Zdjęcie przedstawia spektakl komediowy w wykonaniu Krzysztofa Skiby w ramach wydarzenia "Przystanek Olecko 2020"
Zdjęcie przedstawia artystów występujących podczas spektaklu teatralnego "Kłamstwo"
Zdjęcie przedstawia artystów podczas wydarzenia "Reggae Pod Gwiazdami"
Zdjęcie przedstawia uczestników otwarcia Przystanku Olecko 2020
Zdjęcie przedstawia uczestników Wielkiej Oleckiej Krzyżówki