KOMUNIKACJA Z URZĘDEM


Strona internetowa Gminy Olecko to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2020 r. na stronie internetowej Gminy Olecko zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez gminę, sołectwa i osiedla oraz organizacje pozarządowe. Na stronie internetowej Gminy funkcjonował kalendarz wydarzeń, a także inne podstrony dedykowane poszczególnym inicjatywom np. budżetowi obywatelskiemu. Stronę internetową Gminy Olecko w 2020 r. odwiedziło łącznie 65.004 użytkowników wykonując przy tym 251.770 odsłon.


Na stronie internetowej Gminy zamieszczono formularz kontaktowy "Zadaj pytanie Burmistrzowi", za pośrednictwem którego w 2020 r. mieszkańcy dokonali łącznie 11 zgłoszeń.


Równocześnie zamieszczane były także posty, filmy i wydarzenia na gminnym facebooku. Swój profil na portalu społecznościowym prowadził w 2020 r. również Burmistrz Olecka. Profil Burmistrza w 2020 r. odwiedziło w 2020 r. 214.127 użytkowników.

Grafika przedstawia widok strony internetowej Gminy i profilu na facebook-u


Grafika przedstawiająca logo SZOP


W 2020 roku umożliwiono mieszkańcom Gminy zgłaszanie potrzeb obywatelskich za pośrednictwem aplikacji SZOP - System Zgłaszania Obywatelskich Potrzeb. Takich potrzeb w 2020 r. zgłoszono łącznie 130, z czego 125 zostało skutecznie rozwiązanych.Grafika przedstawiająca system e-urząd w Urzędzie Miejskim w Olecku


Podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, w 2020 r. na stronie internetowej Gminy Olecko funkcjonował e-urząd, czyli system usług elektronicznych udostępniony przez Urząd Miejski w Olecku.